OFERTA MUSICDAYS.PL - PYTANIA & ODPOWIEDZI
 

 
 
Z której licencji lepiej skorzystać - MUSICDAYS ONLINE  czy PAKIETY MUZYCZNE. Która opcja się bardziej "opłaca"?

 

MUSICDAYS ONLINE to dostęp do naszej całej bazy muzycznej w kanałów online / offline - klient otrzymuje dostęp do całej naszej muzyki (setki godzin) na wybrany okres czasowy (np. 12 miesięcy). Jeżeli nacisk jest położony na to by w lokalu grała muzyka różnorodna i było jej sporo wraz z aktualizacjami o nowości - usługa MusicDays Online będzie idealnym wyborem.

Jeżeli w lokalu potrzebna jest niewielka ilość muzyki, ale o konkretnym stylu / sprecyzowanym profilu, a częstsza powtarzalność utworów ma znacznie mniejsze znaczenie, licencja na PAKIETY MUZYCZNE może okazać się ciekawszym rozwiązaniem. Przy opcji pakietów muzycznych klient dokonuje zamówienia konkretnego wybranego pakietu muzycznego. W dowolnym momencie można złożyć zamówienie na kolejny pakiet, poszerzając tym samym bazę muzyczną dla swojego lokalu stopniowo. Licencje na pakiety muzyczne są bezterminowe-dożywotnie.


Z pewnością obydwie opcje oferty są bardziej korzystne pod względem cenowym w porównaniu do opłat dla organizacji zbiorowego zarządzania (m.in. STOART, ZPAV, SAWP, itp) i obydwie zapewniają dostęp do wysokiej jakości muzyki niezależnej bez dodatkowych opłat za publiczne odtwarzanie.
 
 


Skąd macie w ofercie muzykę bez opłat dla wszystkich organizacji zbiorowego zarządzania (OZZ)? 
 =


W Polsce funkcjonuje bardzo wiele organizacji zbiorowego zarządzania - te muzyczne, to ZAIKS, STOART, ZPAV, SAWP. Przy korzystaniu z muzyki powszechnie dostępnej w celach publicznych, należy podpisać umowy z ZAIKS oraz STOART / ZPAV / SAWP, które pobierają opłaty dla twórców tej muzyki. Nasza baza muzyczna to utwory niezależne do których mamy pełne prawa autorskie, muzyka niezależnych autorów i wydawnictw z którymi ściśle współpracujemy, a także autorów i wykonawców udzielających licencji na mocy Creative Commons. 

Czy muzyka rzeczywiście jest taka istotna? Czym należy się kierować przy jej wyborze do swojego lokalu? Przede wszystkim nie należy muzyki lekceważyć. Muzyka jest częścią naszego życia i choć przeważnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, to ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i emocje. Odpowiednio dobrana może służyć, jako nieocenione narzędzie marketingowe:

 
1. Pamiętajmy o tym, aby zadbać o odpowiedni sprzęt odtwarzający. Z głośników powinien wydobywać się czysty dźwięk, bez żadnych szumów i zakłóceń. Radio nie jest najlepszym pomysłem - goście i klienci cenią oryginalność i kreatywność, lubią być zaskakiwani. Radio, zwłaszcza komercyjne to zazwyczaj wtórność, która z pewnością nie pomoże zatrzymać klienta na dłużej. Nie od dziś wiadomo także, że to najmniej atrakcyjna propozycja "tła" dla konsumpcji, rozmowy czy też relaksu w lokalu.
 
2. Popularne hity słychać wszędzie, w TV, w pracy - klienta trzeba "zaczarować" czymś oryginalnym, nowym, refleksyjnym i pięknym. To solidny argument przeciwko odtwarzaniu radiowej muzyki popularnej znanych wykonawców.
 
3. Muzyka w lokalu nie powinna być zbyt natarczywa, jednak odtwarzana zbyt cicho może także denerwować. Pamiętajmy o tym, aby wyważyć te proporcje.
 
4. Dobrze, gdy muzyka jest zróżnicowana. Nie powinniśmy odtwarzać tylko szybkiej, rytmicznej muzyki, przyda się także kilka spokojniejszych tytułów - i odwrotnie! Pamiętajmy o tym, że muzyka rytmiczna i żywa wpłynie na dobre samopoczucie, ale spokojna muzyka instrumentalna może wywołać delikatną zadumę i refleksję - to świetnie! Klient zapamięta tą chwilę na dłużej, być może zamówi jeszcze jednego drinka lub kupi kolejny produkt.
 
5. Wybierając muzykę do swojego lokalu, nie kierujmy się nigdy swoim gustem - muzyka przede wszystkim jest dla klientów.


 

 Na czym polega zwolnienie z opłat dla organizacji zbiorowego zarządzania? Opłacanie tantiem za publiczne odtwarzanie wynika z obowiązującej w Polsce ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.). Organizacje Zbiorowego Zarządzania (OZZ) takie jak ZAiKS, STOART, ZPAV lub SAWP. zarządzają prawami autorskimi wszystkich zrzeszonych autorów i wykonawców. Jeżeli odtwarzają Państwo muzykę artystów i autorów niezrzeszonych w Zaiksie i innych OZZ, nie trzeba uiszczać opłat dla tych organizacji i podpisywać z nimi umowy. Należy przy tym jednak posiadać dokument zezwalający na odtwarzanie publiczne - od nas Klienci otrzymują specjalną licencję. 

Czy Wasza licencja na odtwarzanie w lokalu jest dodatkowo płatna? Nie. Licencja ze zgodą na odtwarzanie publiczne to podstawowy dokument, którego cena ujęta jest już w cenie pakietu/usługi. Dokument zwalniający z opłat dla OZZ wysyłany jest każdorazowo z fakturą VAT. A więc przy każdym zamówieniu na muzykę Klient otrzymuje 1 egzemplarz licencji na 1 lokal. Jeżeli lokali jest więcej, Klient otrzymuje odpowiednio więcej takich egzemplarzy.Jak odtwarzać Wasze radio online? Po zakupieniu licencji i otrzymaniu loginu i hasła można korzystać z wszystkich naszych stacji, playlist, albumów. Do odtwarzania naszego radia internetowego wystarczy dowolny komputer stacjonarny, laptop, smartfon lub tablet - z dostępem do internetu. Odtwarzać nasze stacje radiowe można z poziomu platformy www - https://radio.musicdays.pl  lub poprzez naszą aplikację na systemy Windows lub Android / iOS. Więcej na ten temat - TUTAJ!Czy przy zakupie 1 licencji na usługę radia online, można odtwarzać muzykę na różnych urządzeniach? Zakup 1 licencji upoważnia do korzystania z usługi tylko przez 1 firmę, w obrębie 1 lokalu - np. 1 restauracji lub 1 sklepu. Na ostatnim etapie należy podać dokładny adres lokalu i jego nazwę. Jednak nie ma limitu urządzeń z których można korzystać z usługi w tym lokalu - oznacza to, że można niezależnie logować się i odtwarzać w lokalu muzykę na dowolnych posiadanych urządzeniach - smartfon / tablet / komputer stacjonarny / laptop. Istnieje natomiast limit unikalnych IP, dlatego jeśli w tym samym lokalu odtwarza w tym samym czasie kilka urządzeń - powinny one korzystać z tej samej sieci wifi.


 

Czy jest możliwość uzyskania naklejki na drzwi lub szybę? 

 

Tak, standardowo wysyłamy naklejki informujące o odtwarzanej muzyce. Naklejka dołączana jest zawsze jako GRATIS. Oprócz zwykłej naklejki, dołączamy także specjalną naklejkę wewnętrzną, którą można umieścić na szybę lokalu od wewnątrz. W ofercie dostępny jest także certyfikat w antyramie, który można zakupić dodatkowo. Naklejki i certyfikat to nieobowiązkowe dodatki - kluczowa jest licencja, którą klient otrzymuje przy każdym zamówieniu.

  

 

 
Mam 2 lokale, czy mogę zakupić 1 sztukę pakietu muzyki i dodatkowo kopię na pendrivie lub płycie CD i odtwarzać w ten sposób w 2 lokalach? 


 

Nie. Aby móc odtwarzać w tym samym czasie muzykę w 2 lokalach konieczny jest zakup 2 oryginałów pakietu muzyki. W  przypadku chęci korzystania z muzyki w różnych lokalach w tym samym czasie nie wystarczy posiadanie kopii MP3 na CD lub pendrivie. Kopia uprawnia jedynie do korzystania z muzyki w miejscu w którym znajduje się oryginał nośnika zakupionego pakietu. Każdy pakiet przypisywany jest do 1 konkretnego miejsca odtwarzania.
 Czy przewidujecie zniżki lub rabaty dla stałych klientów?   
 
 
 
Tak. Każdy Klient zapisany w bazie newsletter co miesiąc otrzymuje od nas kod rabatowy 10% na dowolne zakupy w naszym sklepie.
 


 

WYBIERZ MUSICDAYS

4,9/5 ocena klientów
Polecam, duży wybór utworów .
Slodka Przystań Karwia
2024-05-18 Klient zakupił: MUSICDAYS ONLINE

GENERUJ OSZCZĘDNOŚCI W LOKALU

ODTWARZAJĄC MUZYKĘ NIEZALEŻNĄ

JAK PONAD 25 000 NASZYCH KLIENTÓW!

SZYBKA REALIZACJA

ŚWIETNE CENY

BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI

MUZYKA JAKOŚCI PREMIUM

ZAUFALI NAM MIĘDZY INNYMI: